کد خبر: 21989
تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ در ۹:۱۳ ق٫ظ

۱.۵ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز ترک اعتیاد زن هستند

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: ۱.۵ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز ترک اعتیاد استان را زنان تشکیل می دهند.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

رساگیل| اشرف عسگری: یک مرکز ترک اعتیاد زنان در استان از آذرماه سال گذشته در مرکز استان فعال شده است.

وی با بیان اینکه آمار دقیقی از معتادان کشور و استان و همچنین اعتیاد در حوزه زنان در دست نیست، اظهار داشت: میانگین مراجعه زنان به مراکز ترک اعتیاد در کشور ۵ درصد است.

وی گفت: در سال جاری ۱۸ زن معتاد برای ترک اعتیاد به این مرکز مراجعه کرده اند که این آمار در سال گذشته ۱۰ نفر بود، است.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به فرهنگ حاکم بر جامعه، مخفی نگه داشتن اعتیاد زنان را از علل کمرنگ بودن مراجعه زنان به مراکز ترک اعتیاد دانست.

وی با بیان اینکه در حوزه درمان و پیشگیری از مصرف مواد مخدر ۱۵ کمپ اقامتی و ۷۲ مرکز درمانی فعال است، افزود: سال گذشته ۱۲ هزار و ۷۹ نفر به مراکز درمان و کمپ‌های اقامتی استان مراجعه کردند که از این تعداد بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ نفر در کمپ‌ها و مابقی از مراکز اقامتی بهره مند شدند.

عسگری از آغاز اجرای طرح پازک (پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان در خانواده معتادان) از اوایل ماه جاری در ۵۰ نقطه پرخطر استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف پیشگیری از اعتیاد زنان و کودکان در مناطق پرخطر و آسیب پذیر اجرا می‌شود.

وی از اجرای طرح های مختلف در حوزه پیشگیری و فرهنگ سازی از اعتیاد در بین دانش آموزان، مهدهای کودک و همچنین خانواده‌های در معرض آسیب با همکاری دستگاه‌های متولی خبر داد.

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *