کد خبر: 11085
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۷ در ۵:۰۳ ب٫ظ
استاندار گیلان در نشست با بانوان فعال در عرصه مدیریتی استان؛

گیلان، استانِ پیشرو در انتصاب بانوان برای پست های مدیریتی/نظارت به معنای مداخله گری نیست

استاندار گیلان با بیان اینکه در انتصاب بانوان برای پست های مدیریتی، گیلان استانی پیشرو است، گفت: ایجاد فرصت برابر برای فعالیت زنان و مردان به عنوان یک سیاست جدّی در گیلان دنبال می شود.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

به گزارش رساگیل، مصطفی سالاری در نشست با بانوان فعال در عرصه مدیریتی استان اظهار داشت: دولت دوازدهم به زنان توجه ویژه ای داشته تا آنجا که در پست های مدیریتی و حساس از کارکرد و توان آنان بیش از پیش استفاده شده است.

وی با بیان اینکه بهره گیری از ظرفیت بانوان در اداره امور جامعه محدود به مناصب دولتی نیست اظهار کرد: نقش بانوان در حوزه تشکل های مردم نهاد و فعالیت اجتماعی و… مناسب و پررنگ است .

سالاری با بیان اینکه بانوان ۵۰درصد جامعه را تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: باید فرصت برابر برای پذیرفته شدن زنان در مناصب مختلف فراهم شود.

استاندار گیلان با اشاره به بخشنامه استفاده ۳۰درصدی از ظرفیت بانوان بیان کرد: در حال حاضر ۱۴ نفر در پست های مدیریتی مشغول به فعالیت هستند که ۱۱نفر از این تعداد در طول یک سال و نیم گذشته منصوب شدند.

*انتصاب یک بانوی دیگر در پست های مدیریتی گیلان

وی با بیان اینکه استان گیلان در انتصاب بانوان برای پست های مدیریتی پیشرو است، از انتصاب یک بانوی دیگر در پست های مدیریتی در روز جاری خبر داد و گفت: ایجاد فرصت برابر برای فعالیت زنان و مردان به عنوان یک سیاست جدی در گیلان دنبال می شود.

وی بر لزوم اجرای طرح نظارت مردم بر دولت از طریق سازمان مردم نهاد تاکید کرد و افزود: بانوان در تحقق این امر نیز می توانند اثرگذار باشند.

سالاری یادآور شد: نظارت به معنای مداخله گری نیست بلکه ایجاد ارتباط موثر بین مردم و دولت و نظارت بر حسن انجام کار تا رسیدن به نقطه مطلوب است.

استاندار گیلان ایجاد اشتغال زنان را مورد بحث قرار داد و گفت: در این حوزه می توان با ایجاد صندوق هایی تحت عنوان قرض الحسنه نسبت به اعطای تسهیلات برای اجرای مشاغل کوچک همچون صنایع دستی، بسته بندی محصولات کشاورزی، عرضه خوراک محلی و سنتی اقدام کرد.

احیای نوغان داری به عنوان هنر و صنعت فراموش شده گیلان از سوی بانوان از تاکیدات استاندار گیلان در این نشست بود.

استاندار گیلان ضمن تاکید بر لزوم توجه به نشاط اجتماعی بانوان به لزوم مهارت آموزی آنان اشاره کرد و گفت:  بانوان گیلانی از دیرباز در اقتصاد استان نقش جدی داشته و دارند ؛لذا باید زمینه مشارکت بیشتر بانوان در حوزه اشتغال با توجه با تحولات موجود فراهم شود.

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *