کد خبر: 22555
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۲ ق٫ظ

معضل زباله سوزی مختص شمال کشور نیست/ اصلاح قیمت خرید تضمینی برق تولیدی از زباله سوز‌ها

نوبخت: مشکل زباله‌سوز‌ها تنها مربوط به استان‌های شمالی کشور نیست و این امر معضلی ملی است و تدبیری ملی می‌طلبد.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

به گزارش رساگیل| به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور،  محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، در جلسه کار گروه وضعیت پروژه‌های زباله‌سوزی در شهر‌های شمالی کشور گفت: در مورد موضوع پروژه زباله‌سوزی در شهر‌های شمالی کشور، راه طولانی و پر صعوبتی در پیش‌رو داریم.

او گفت:  با توجه به این که، از دیدگاه دولت هم مشکل زباله و زباله‌سوز‌ها فقط منحصر به شمال کشور نیست، دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور خود را مسوول می‌دانند اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشند.

نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت: معضل زباله در شهر‌های شمالی به لحاظ گستره جغرافیایی و حجم جمعیتی که در آن مناطق زیست می‌کنند، اهمیت شایان توجهی دارد و نگران کننده است و تشکیل جلسه کارگروه در سازمان برنامه و بودجه کشور، بیانگر اهمیتی است که ما در عالی‌ترین سطح تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای آن موضوع قایل هستیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد که  حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیر‌بنایی و تولیدی این سازمان و مجموعه تحت مدیریت ایشان هم از مسوولیت و هم از اختیار لازم و کافی برخوردار هستند و امیدوارم با در نظر‌گرفتن تمام ملاحظات زیست‌محیطی، سلامت مردم و امور رفاهی ساکنان و مسافرانی که به خطه شمال کشور سفر می‌کنند، مشکل زباله و زباله‌سوز‌ها در این بخش از کشور به سرعت حل شود و به سامان و فرجام مناسبی برسد.

نوبخت در خاتمه سخن خود تأکید کرد که این سازمان به حل مشکل زباله در شمال کشور مقطعی و موقتی نمی‌نگرد و درصدد آن است که با نگاه و نگرش علمی و فنی، این موضوع را در اولویت‌های اصلی کار داشته باشد.

گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه، اعضای کارگروه پروژه‌های زباله‌سوزی شهر‌های شمالی بر تأمین اعتبار دستگاه‌های زباله‌سوز، تأکید کردند.
در این جلسه همچنین اعلام شد که در مورد اصلاح خرید تضمینی برق تولیدی حاصل از زباله سوز‌ها و نیز تصفیه شیرابه زباله‌ها اقدام عاجل و سریع انجام پذیرد.

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *