کد خبر: 22539
تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۸ در ۹:۳۵ ق٫ظ

محمد شاملو: ۱۷ استانداری تفاهمنامه منظومه روستایی را مبادله کردند

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور: در حال حاضر در هر استان تفاهمنامه دو منظومه روستایی شروع شده است.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

به گزارش رساگیل| محمد شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در گفتگو با خبرنگاررساگیل با بیان اینکه کارمطالعاتی ۴ استان تمام شده است و طرح ها در شورای برنامه ریزی استان مصوب شده است افزود در سطح کشور ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حوزه عمران روستایی پیش بینی شده است که بخشی از آن به مناطق روستایی سانحه دیده شده اختصاص می یابد. وی افزود: در ردیف ملی ۷۳۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی داریم و پیش بینی این است که از اعتبارات استانی هم ۱۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار ما قرار بگیرد. شاملو در ادامه اعتبار احیاء بافت های با ارزش را ۷۰ میلیارد تومان ابلاغ کرد و افزود: مجموع اعتبارات ۴ هزار میلیارد تومان می شود. وی اضافه کرد: برای منظومه های روستایی اعتبارات مطالعاتی ۲ میلیارد تومان جهت تهیه طرحها ابلاغ شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور همچنین از اجرای طرح هادی در ۱۸ هزار روستا در سطح کشور خبرداد و گفت: پیش بینی ما درسال جاری اینست که ۳۵۰۰ روستا پروژه های جدید طرح هادی را به اتمام برسانند.
وی درادامه به موضوع مناطق حادثه دیده در سیل سالجاری اشاره کرد و افزود: تیم های کارشناسی از دانشگاه تهران، پژوهشکده سوانح طبیعی، مشاورین ذی صلاح را بکار گرفتیم تا تمام روستاهای مختلف کشور که بیش از ۱۵۰۰ روستا سانحه دیده اند را مورد بررسی قرار دادند. وی افزود: تعدادی از روستاها جابجایی کلی و ۱۰۰ روستا جابجایی موضوعی در آن صورت گرفت. وی تصریح نمود: ۱۶۰هزار واحد جهت بازسازی شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه اعتبارات ۷۰ هزارواحدابلاغ شده است و بتدریج تسهیلات پرداخت می شود افزود: تسهیلات مسکن روستایی۴۰ میلیون تومان، مسکن شهری ۵۰ میلیون تومان، ۱۰ میلیون تومان وام بلاعوض روستایی و۱۲ میلیون تومان وام بلاعوض شهری و همچنین ۱۵میلیون تومان وام معیشتی و ۵میلیون بلاعوض برای مناطق سانحه دیده تخصیص داده خواهد شد.

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *