کد خبر: 17759
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۷ ق٫ظ

توضیح سازمان غذا و دارو در مورد تغییر قیمت روی بسته‌بندی داروها

سخنگوی سازمان غذا و دارو در مورد تغییر قیمت روی بسته‌بندی برخی داروها توسط داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش، توضیح داد و گفت: داروخانه‌ها نمی‌توانند خودسرانه قیمت‌های داروها را تغییر دهند و در صورت بروز تخلف در این حوزه با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

به گزارش پایگاه خبری رساگیل، شهرام شعیبی افزود: داروخانه‌های سراسر کشور تحت نظارت سازمان غذا و دارو فعالیت دارند و رصد می‌شوند؛ قیمت‌گذاری تمام داروها در کمیسیون قیمت ‌سازمان غذا و دارو صورت می‌گیرد، بر این اساس قیمت دارو در همه نقاط کشور از این قیمت تبعیت می‌کند و یکسان است.
وی اضافه کرد: قیمت داروها تنها در صورتی با یکدیگر متفاوت است که اشکال دارویی تفاوت داشته و یا کارخانه‌ای دارو را با برند دیگر تولید کرده باشد، در این صورت نیز دارو در کمیسیون قانونی قیمت‌گذاری شده است و ازنظر قانونی مشکلی وجود ندارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به تغییر قیمت دارو با توجه به شرایط اقتصادی سال گذشته، افزود: ممکن است قیمت برخی داروها در این مدت افزایش‌یافته باشد که با توجه به هزینه‌بر بودن تغییر بسته‌بندی دارو، کارخانه تولیدکننده و شرکت پخش، امکان تغییر قیمت بر روی بسته‌بندی را ندارند، بنابراین دارو در برخی موارد با بسته‌بندی قدیمی و قیمت جدید در داروخانه‌ها عرضه می‌شود که غیرقانونی و تخلف محسوب نمی‌شود.
شعیبی با تأکید بر نظارت دقیق سازمان غذا و دارو بر داروخانه‌ها، تصریح کرد: داروخانه‌ها نمی‌توانند خودسرانه قیمت‌های داروها را تغییر دهند، بنابراین در صورت بروز تخلف در این حوزه با متخلفان به‌شدت برخورد می‌شود.

وی بابیان اینکه تخلفات داروخانه‌ها از طریق سامانه‌های سازمان غذا و دارو قابل‌ردیابی هستند، خاطرنشان کرد: داروخانه‌ها ملزم هستند تلفن شکایات را در قسمت قابل‌رؤیت نصب کنند، همچنین مردم می‌توانند موارد تخلف و یا شکایات خود را از طریق سامانه ۱۹۰ و یا اپلیکیشن تیتک(TTAC) ثبت کرده تا در اسرع وقت به آن‌ها رسیدگی شود.

انتهای پیام/

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *