کد خبر: 25929
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ در ۶:۱۷ ب٫ظ
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان گفت:

ایجاد زیرساخت‌های زیربنایی برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان

احمد علی شهیدی با حضور در برنامه رادیویی شهرما به مناسبت هفته حمایت از صنایع کوچک به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

به گزارش پایگاه خبری رساگیل، احمد علی شهیدی با حضور در برنامه رادیویی شهرما به مناسبت هفته حمایت از صنایع کوچک به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان با اعلام اینکه ۳۶ ناحیه شهرک صنعتی مصوب در گیلان وجود دارند که ۳۳ ناحیه شهرک صنعتی در حال بهره‌برداری هستند، اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی با پراکندگی مناسب در کل استان قرارگرفته‌اند و گامی به سوی توسعه پایدار می باشند.

وی بابیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی موظف هست زیرساخت‌های لازم را برای شرکت‌های مستقر ایجاد کند، افزود: از ۳۳ شهرک در حال بهره‌برداری تقریباً همه دارای امکانات زیرساختی همچون آب، برق، گاز هستند و ناحیه‌هایی که به حدنصاب برای داشتن فاضلاب صنعتی یعنی صد مترمکعب در ثانیه فاضلاب باشند یا دارای تصفیه‌خانه هستند و یا به‌زودی تصفیه‌خانه آن‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

شهیدی به نقش حمایتی شرکت شهرک‌ها از شرکت‌های مستقر در نواحی صنعتی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی نه تنها به فکر ایجاد زیرساخت‌های زیربنایی برای واحدهای مستقر در آن بلکه از بدو عقد قرارداد تا زمان بهره‌برداری هرگونه حمایتی که لازم باشد از صنعت گران انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر این نکته که شرکت شهرک‌ها در رابطه با اخذ تسهیلات همیشه کمک‌کار و تسهیل‌کننده شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی هست، تصریح کرد: صندوق ضمانت صنایع کوچک به واحدهای صنعتی که زیر ۵۰ نفر اشتغال دارند و مایل به دریافت تسهیلات تا ۳ میلیارد تومان باشند، خدماتی را ارائه می‌کند.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با اشاره به آموزش‌های در نظر گرفته‌شده برای صنعتگران توسط شرکت شهرک‌های گیلان بیان کرد: با توجه به نیازسنجی‌هایی که با پرسش از صنعتگران صورت می‌گیرد، آموزش‌های کارشناسی، مدیریتی و غیره برای ارتقا سطح کمی و کیفی صنعت گران با به‌کارگیری اساتید مجرب بومی و یا در صورت نیاز اساتید غیربومی دوره‌های رایگان از سوی شرکت شهرک‌ها برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *