کد خبر: 15906
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ در ۷:۳۹ ب٫ظ
در فاصله نزدیک به ده ماه مانده تا انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی؛

انتصابی عجیب توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان

آقای جهان آرا؟ ملاک انتصاب رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان رودسر سلیقه ای بود یا سیاسی؟

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

مرضیه عسگری/ بررسی ها نشان می دهد در سابقه کاری زهرا دانا رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان رودسر هیچ سابقه مدیریتی حتی یک مدرسه کوچک وجود ندارد که این موضوع نارضایتی قشر کثیری از فرهنگیان شهرستان رودسر را در پی داشته است چرا که معتقدند رودسری های با تجربه و متخصص زیادی هستند که می توانستند سکاندار آ.پ رودسر شوند.

پس از برکناری قربان احمدی رییس وقت آ.پ شهرستان رودسر، گمانه زنی ها و زمزمه های انتصاب مدیر جدید این اداره کم کم زیاد شد اما اینکه بالاخره چه کسی و بر اساس چه شاخصه ها و معیارهایی می توانست این کرسی را بدست بگیرد برای بسیاری از افراد خصوصا فرهنگیان و سیاسیون مهم و مجهول بود.

در این میان به ناگاه چه می شود که مدیرکل به اصطلاح اعتدالی آموزش و پرورش استان گیلان علیرغم تمام تذکرات سالاری، استاندار گیلان و فرهنگیان استان مبنی بر عدم انتصاب سرکار خانم دانا باز او را برمی گزیند!؟
زهرا دانا معلمی که در حوزه آموزش و پرورش لنگرود صرفاً مشغول به تدریسِ دانش آموزان بود تا زمان حضور علی وارسته در راس فرمانداری شهرستان رودسر نتوانست رضایت بالاترین مقام دولتی شهرستان را کسب نماید.
به راستی آیا غیر از این است که این امکان بطور یقین وجود دارد فشاری بر آقای مدیرکل وارد شده است؟؟؟
برخی از فعالین سیاسی اجتماعی با چنین انتصابی متعجب شده اند و با انگشت بهت و تعجب به این انتصاب می نگرند

چون نقل محافل شده است که اسماعیل پور، فرماندار جدید رودسر از این جابجایی انگار بی اطلاع بوده اند که اگر صحت داشته باشد باید فریاد وامصیبتا سر داد چرا که وقتی جوانترین مدیر شهرستان رودسر با مدرک تحصیلی دکتری مهندسی عمران با فشار برخی ها شبانه عزل شد ایشان آنموقع هم اظهار بی اطلاعی کرده بودند.
ظاهراً آقای فرماندار می گوید نمیدانستند که اصلا خانم دانا چه کسی هستند!! امام جمعه شهرستان رودسر هم که چنین انتصابی را نپذیرفتند و حتی آقای استاندار نیز از چند ماه گذشته نسبت به این انتصاب واکنش منفی نشان دادند اما باز چنین انتصابی رخ داده است و اگر بخواهیم کمی بررسی کرده و آگاهانه بیاندیشیم آیا در تکمیل چیدمان پازل مدیریتی شهرستان رودسر به نقش پررنگ و موثر یک شخص نمی رسیم که مدت هاست وظیفه اصلی خود را فراموش کرده و در پی مهندسی چینش مدیران شهرستانی می باشد؟؟؟ و متاسفانه مدیران دولت هم در مقابل تمام این تحرکات سکوت کرده اند.
البته باید از استاندار خوش صحبت گیلان پرسید چرا این اتفاقات در سال منتهی به انتخابات در حال رخداد است؟
آقای سالاری، نکته مهم و تلخ انتصاب خانم زهرا دانا که سابقه یک روز مدیریت را ندارند آیا غیر از این است که ایشان از طرف برخی ها ماموریت و دستور دارند تا تمام مدیران مدارس و دبیرستان های رودسر که با ایشان غیرهمسو هستند را در سال تحصیلی جدید و از ابتدای مهرماه تغییر دهند و به اصطلاح مهندسی مدیران نمایند؟؟؟
البته در این میان سکوت جامعه فرهنگی شهرستان رودسر نیز جای بسی تامل است که چگونه می توانند با این موضوع کنار بیایند؟! به راستی مدیری توانمند از خطه شهیدپرور رودسر نداشتیم که سکاندار آ.پ این شهرستان شود؟
اینجانب که در حین نگارش این مقاله بودم، شنیدم آقای مدیرکل با یکی از باتجربه های فرهنگی شهرستان تماسی داشتند پیرامون آنکه نظرتان راجع به خانم دانا چیست؟!( بواسطه اینکه خانم دانا دانش آموز ایشان بود) که آن فرد در پاسخ می گوید زیاد شناختی ندارم!!
اما همین حرکت جالب سیاسی چند سوال را در ذهن خواننده متبادر می سازد
آنکه چطور می شود نادر جهان آرای با طرح چهار ماهه این موضوع و آن همه پافشاری برای حضور خانم دانا، بتازگی(یک هفته اخیر) پیرامون مدیر انتخابی خود تحقیق می کند و این آیا عجیب نیست؟
و دیگر آنکه انتصابی که از چندین ماه پیش و با فشار بعضی ها گرفته شده است صرفاً با تماس های اینچنینی چیزی جز سنجش و سنجیدن نظرات فرهنگیان با سابقه این شهرستان نیست؟!!!
این موارد جای تامل دارد و نشان می دهد فارغ از فشار سیاسی چه تیم سیاسی ای با برنامه ریزی مدون پشت این انتصاب وجود دارد و گذشت زمان حقایق بیشتری را در این راستا روشن خواهد نمود.

انتهای پیام/

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *