کد خبر: 16329
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱:۲۵ ق٫ظ

از حرفِ استاندار جنوبی تا عملِ مدیران شمالی

مدت زیادی نمی گذرد که استاندار جنوبی گیلان بخشنامه های بسیار موثری را برای تغییر در روند مدیریتی گیلان و خروج از فرسودگی و خمودگی برخی از ادارات صادر نموده و به تمام دستگاه های دولتی علی الخصوص فرمانداری ها ابلاغ کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

به گزارش پایگاه خبری رساگیل، روند فعالیتی مصطفی سالاری بگونه ایست که تلاش و پویاییِ جوانانه در او به خوبی نمایان است اما نمیدانیم مشکل از کجاست که نتوانسته است ظرف مدت تقریباً دو سال هنوز بخشنامه هایش تاثیرگذار باشد.

براستی مشکل از بخشنامه هاست یا عدم حرف شنوی مدیران شمالی؟!

شاید هنوز استاندارِ جنوبی گیلان نتوانسته این آفت استان شمالی را که همانا به اذعان خیلی ها سفارشی بودن انتصابات است، از بین ببرد.

با اینکه شنیده شده است، بسیار دلش می خواهد این غده چرکین سفارشات و پارتی بازی ها برچیده شود. اما چه کند که برخی نمایندگان مجلس یادشان می رود وظیفه اصلی شان چیست و یادشان می رود این شخص استاندار در گیلان است که باید امور اجرایی را به پیش بگیرد و ببرد.

نمی شود و نمیدانیم از کجا باید بنویسیم. از دستور اکید استاندار پیرامون عزل و نصب ها با هماهنگی با نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها یا نصب بنرهای تشریفاتی و تبریک انتصابات.

از بکارگیری جوانان و بانوان در مسئولیت ها تا عدم تحمیل نیروها توسط برخی ها و…

سر هر کلافی را می گیریم می بینیم حرف استاندار گیلان بر زمین مانده است.

مگر می شود بخشنامه شود از جوانان استفاده کنید بعد رنج سنی جوانان را از ۴۰ تا ۶۰ سال بدانند و انجام دهند؟!

مگر می شود برای انتصاب جوانترین فرماندار کسی تره هم خرد نکند؟!

مگر می شود استاندار بگوید تشریفات را با نصب بنرهای پی در پی و آنچنانی در هم گره نزنید اما انگار نه انگار باز هم روسای ادارات بی اعتنا در نصب بنرهای رنگارنگ از هم در حال سبقت گرفتن هستند و هیچکس هم به بخشنامه ترتیب اثر نمی دهد که اخیراً نصب بنرهای متعدد تبریک انتصاب در دیوارهای محوطه اداره تامین اجتماعی شهرستان تالش گواهی بر این ادعاست!!!

استاندار می گوید ای فرمانداران “نیروهای تحمیلی را نپذیرید” ولی باز برخی نمایندگان با هنرمندی برخی ها را عبور می دهند بی آنکه آبی از آب تکان بخورد و باز فراموش می شود استاندار گیلان چه گفته بود؟!

زحمتکشان ستادهای دکتر روحانی را تهدید به تغییر می کنند هیچ به هیچ انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده و انگار که برخی ها هر کاری می خواهند باید انجام دهند و کسی هم نباید کار به کارشان داشته باشد!!!

در هماهنگی با فرمانداران هم که بهتر است بیشتر نگوییم که فقط در دو هفته، سه رییس اداره بدون هماهنگی با فرمانداری جابجا می شوند و متاسفانه فرماندار حتی جرات نمی کند به استاندار اطلاع دهد!

احساس می کنیم قبح فرمانداران و بخشداران شکسته شده و اینگونه است که گیلان خمودگی اش بیشتر و فرسودگی اش فراوان تر خواهد شد.

آقای استاندار بهتر نیست سناریوی بهتری برای گیلان بنویسید؟ یا سند چشم اندازی با تعاریف جنوب گونه تنظیم کنید؟

آیا این ره که می رویم احساس نمی شود، به ترکستان است؟

پیشنهاد می کنیم پیش از آنکه بخشنامه ای در گیلان تهیه و ابلاغ شود ابتدا میزان سهم خواهی نمایندگان مجلس در آن مشخص شود.

جالب است آنقدر برخی ها در فرمانداران رسوخ کرده اند که حتی مسئول دفترشان را با نظر آنان انتخاب می کنند و اینگونه است که گیلان به استان گل و بلبل مطرح است چرا که همه لایه هایش براساس اصول و ضوابط مشخص اداری چیده شده و جای هیچ گونه نگرانی نیست!!!

براستی عیب از کجاست؟ از استاندار جنوبی یا مدیران شمالی؟ و یا سیاست های جنوبی در استان شمالی که یقینا در هر حالت نتیجه معکوس می دهد
از قدیم می گویند کبوتر با کبوتر باز با باز، کند هم جنس با هم جنس پرواز

و گیلان باید به دنبال هم جنس خود بگردد هم در استانداری و هم در نمایندگانش…

انتهای پیام/

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *