کد خبر: 16023
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۰:۰۴ ق٫ظ

ادغام منابع طبیعی با محیط زیست

ادغام منابع طبیعی با محیط زیست هم باعث تسریع در تعاملات کاری می شود هم باعث حفظ، احیا و توسعه پایداری جنگل ها و محیط زیست می شود

پایگاه خبری تحلیلی رساگیل: (Rasagil.ir)

ادغام منابع طبیعی با محیط زیست هم باعث تسریع در تعاملات کاری می شود هم باعث حفظ، احیا و توسعه پایداری جنگل ها و محیط زیست می شود.

هرچند مجلس شورای اسلامی درمقاطعی به دنبال ادغام منابع طبیعی ومحیط زیست بوده ، اما برخی نمایندگان بر این عقیده بودند که ادغام سازمان آب با این دو به دلیل موازی کاری بودن کارسازتراست و می‌تواند در اتخاذ تصمیمات و اجراها ، مفیدتر واقع شود.

بهرحال تا امروز همچنان این تصمیمات ابتر باقی مانده‌اندوهردوره صحبت از ادغام این می شودامابه سرانجام نمی رسد.

از طرفی با نگاهی به کشورهای توسعه یافته متوجه خواهیم شد که سازمان محیط زیست و منابع طبیعی تحت نظارت یک وزارتخانه به وظایف خود مشغولند و ممکن است در صورت ادغام یافتن، تحت مدیریتی یکپارچه بتوانند موفق تر عمل کنند.

وظیفه محیط زیست حفظ و نگهداری محیط زیست و حیات وحش و جلوگیری از تخریب می باشد در حالیکه شرح وظایف منابع طبیعی بیشتر جنبه اجرایی دارد تا نظارتی.

در واقع میتوان گفت سازمان منابع طبیعی کشور تا کنون جنبه بهره برداریش بیشتر ازنگهداری به چشم آمده و متاسفانه در شرح وظایف خود چندان موفق و چشمگیر ظاهر نشده است و از آنجا که این سازمان، زیرمجموعه وزارتخانه جهاد کشاورزی است و هدف جهاد کشاورزی افزایش تولید وثروت می باشد.

انتهای پیام/

انتشار نظرات در پایگاه خبری رساگیل به معنی تائید آن نیست.

رساگیل نظرات حاوی توهین و افترا را منتشر نخواهد کرد.

لطفا از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها خودداری نمائید.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *